Spotkania

Zalety organizowanych spotkań randkowych

W dzisiejszych czasach sposobów na znalezienie drugiej połówki jest mnóstwo. Można odpowiadać na ogłoszenia w gazecie, chodzić na organizowane przez znajomych randki w ciemno lub korzystać z portali randkowych.

box blog zalety organizowanych spotkan - Zalety organizowanych spotkań randkowych

Niestety dość często profile umieszczane w Internecie mijają się z rzeczywistością. Aby uniknąć niepotrzebnych rozczarowań, warto pomyśleć o profesjonalnych spotkaniach randkowych.

Speed dating

„Szybkie randki” stają się coraz popularniejszym sposobem na poznanie bratniej duszy. Dzięki nim single mają większą szansę na znalezienie partnerki lub partnera życiowego. Spotkanie polega na przeprowadzeniu krótkiej rozmowy z osobami, które również starają się znaleźć swoją drugą połówkę. Kobiety zajmują miejsca przy stolikach, do których przysiadają się panowie. Na znak organizatora mężczyźni przesiadają się do innych stolików. Proces powtarza się tak długo, aż wszystkie uczestniczki szybkiej randki porozmawiają ze wszystkimi jej uczestnikami. Na uprzednio przygotowanej liście panie i panowie zaznaczają osoby, z którymi chętnie spotkaliby się ponownie. Po oddaniu formularzy następuje sprawdzenie, czy zainteresowanie zostało odwzajemnione. Informację zwrotną o chęci podtrzymania kontaktu otrzymuje się na e-maila. Speed dating są popularne wśród osób, które mają mało wolnego czasu i nie mają możliwości na zapoznanie się z osobami przeciwnej płci. To również alternatywa dla tych, którzy nie lubią atmosfery nocnych klubów oraz dla osób, które dopiero przeprowadziły się do nowego miejsca i szukają znajomych.

Wieczory dla samotnych

Niektóre agencje matrymonialne oprócz szybkich randek organizują wieczory dla samotnych. To różnego rodzaju spotkania, kursy i imprezy, podczas których można aktywnie spędzić czas w interesującym towarzystwie. To doskonała okazja, by nawiązać nowe kontakty lub podyskutować ze starymi znajomymi. Na wieczorach dla samotnych pojawiają się głównie osoby, które mają dość siedzenia w domu i chcą poznać kogoś nowego. Spotkania odbywają się w dobrych klubach, kawiarniach, kinach, teatrach lub na wyjazdach, najczęściej w weekendy oraz dni świąteczne.

Plusy organizowanych spotkań randkowych

Główną zaletą organizowanych randek jest oszczędność czasu. Podczas jednego spotkania uczestnicy mają możliwość poznania nawet kilkunastu przedstawicieli płci przeciwnej. Ponadto zyskują pewność siebie, stają się bardziej otwarci i coraz łatwiej nawiązują kontakty. Jeśli nawet podczas spotkań nie znajdą swojej drugiej połówki, to na pewno poznają wiele ciekawych osób, z którymi będą mogli interesująco spędzać wolny czas. Na takie spotkania przychodzą tylko zweryfikowane osoby, które zaakceptowały regulamin. A jeżeli wśród uczestników nie znajdzie się nikt interesujący, nie ma konieczności kontynuowania znajomości.