fajny facet

Wzrost jako jedno z kryteriów doboru partnera – czy na pewno istotne?

Wzrost mężczyzny jest jednym z decydujących kryteriów wyboru drugiej połówki. Jest to związane m.in. z pierwotnym instynktem przetrwania. Powoduje on, że podświadomie poszukujemy typowego „samca alfa”, który zapewni przedłużenie gatunku. Nie oznacza to jednak, że należy całkowicie podporządkować swój wybór pierwszemu wrażeniu, automatycznie skreślając z listy potencjalnych kandydatów na partnera mężczyzn niskiego wzrostu.

stopy pary na plazy - Wzrost jako jedno z kryteriów doboru partnera - czy na pewno istotne?

Ważne kryteria doboru życiowego partnera

Wygląd zewnętrzny jest jednym z najważniejszych kryteriów wyboru życiowego partnera. Zanim zaczniemy lepiej się poznawać, zwracamy uwagę na atrakcyjność fizyczną, która często jest decydująca podczas nawiązywania nowych znajomości. Dotyczy to nie tylko kontaktów towarzyskich, ale także m.in. zawodowych.

Wzrost i masa ciała to dwa bardzo ważne kryteria wyboru życiowego partnera. Wysocy mężczyźni mają większą szansę na związek z atrakcyjną kobietą. Jest to widoczne w większości kultur i regionów świata. Wielokrotnie prowadzono badania, które potwierdziły, że wysocy mężczyźni są postrzegani jako idealni kandydaci na partnerów i mężów. Oczywiście, wygląd zewnętrzny to nie wszystko, bo tak naprawdę, najważniejszy jest charakter oraz podejście do życia.

Jak znaleźć idealnego partnera?

Poszukiwanie swojej drugiej połówki to często długotrwały proces, dlatego wiele osób decyduje się np. na skorzystanie z biura matrymonialnego. Jedynie w nielicznych przypadkach „iskrzy” przy pierwszym spotkaniu i wówczas wygląd zewnętrzny przestaje mieć duże znaczenie. Warto pamiętać, że prawdziwie trwałe relacje budowane są na wzajemnym zaufaniu, szacunku i zrozumieniu. Wygląd zewnętrzny jest ważny, jednak najważniejsze jest to, co dana osoba sobą reprezentuje, a także jaki ma charakter i życiowe priorytety. Z tego względu nie warto skupiać się jedynie na powierzchowności, bo często jest ona myląca.