Podarki na randce

Wręczanie podarków na randce. Co wypada, a czego unikać?

Wbrew pozorom, randkowanie może być bardzo stresujące. Nawet osoby doświadczone w miłosnych podbojach mogą mieć problem z przestrzeganiem zasad randkowego savoir-vivre. Nie zawsze skutkuje to zakończeniem znajomości po pierwszym spotkaniu, jednak istnieje ryzyko, że niewłaściwym zachowaniem zniechęcimy do siebie osobę, która być może jest miłością naszego życia. Jaki podarek można wręczyć na randce? Podpowiadamy.

wreczenie rozy kobiecie - Wręczanie podarków na randce. Co wypada, a czego unikać?

Czy na randkę trzeba przyjść z podarkiem dla swojej wybranki?

Nie ma obowiązku, który nakazywałby obdarowywać kobietę na pierwszej i kolejnych randkach prezentami. Warto jednak wiedzieć, że wręczenie podarku na randce świadczy o kulturze osobistej mężczyzny. Umawiając się na pierwsze i kolejne spotkania, mężczyzna powinien okazać kobiecie szacunek oraz zachowywać się jak na dżentelmena przystało. Randkowy savoir-vivre nie każdemu jest jednak znany, co często skutkuje niepowodzeniami w życiu uczuciowym. Problemy z randkowaniem można jednak rozwiązać, decydując się na współpracę z biurem matrymonialnym. Dzięki pracy z ekspertami np. psychologiem można zyskać nie tylko okazję do spotkania wielkiej miłości, ale także dobrze przygotować się do randki.

Na randkę wypada przyjść z drobnym upominkiem. Nie należy jednak dać się zanadto ponieść fantazji. Okazany kobiecie szacunek pozwoli rozpocząć znajomość w sposób, który nie będzie wiązał się ze skrępowaniem jednej lub drugiej strony, bo wielu mężczyzn dopiero na randce uświadamia sobie, że o czymś zapomnieli, co burzy przebieg spotkania.

Jaki podarek wypada wręczyć na randce?

Uniwersalnym rozwiązaniem, które pozwala uniknąć popełnienia gafy, jest podarowanie kwiatów. Na pierwszej randce doskonale sprawdzi się pojedyncza, czerwona róża, a nawet bukiet polnych kwiatów, bo liczy się przede wszystkim gest, a nie cena podarku. Warto postarać się dopasować kwiaty do swojej wybranki – jest to stosunkowo proste, gdy znamy jej upodobania. Oprócz kwiatów na randce można także wręczyć słodki upominek np. wykwintne czekoladki. Unikać należy drogich prezentów, które mogą wystraszyć kobietę lub zasugerować jej, że będziesz oczekiwał czegoś w zamian.