sex

Seks na pierwszej randce – czy to dobry pomysł?

Choć żyjemy wiele lat po rewolucji obyczajowej, to wciąż temat seksu na pierwszej randce traktuje się jak tabu. Opinie są podzielone. Wiele osób uważa, że to nic złego, wszak wszystko jest dla ludzi – oczywiście w granicach wspólnej zgody. Niektórzy sądzą, że pójście do łóżka na pierwszym spotkaniu to niestosowne zachowanie. W naszym artykule analizujemy wszystkie za i przeciw!

sex - Seks na pierwszej randce - czy to dobry pomysł?

Seks na pierwszym spotkaniu – co mówią specjaliści?

Każda psychoterapeutka i seksuolożka na pytanie: „Czy seks na pierwszym spotkaniu to dobry pomysł?” odpowie: „To zależy!”. Niestety, wciąż duże znaczenie mają: presja, stereotypy i uprzedzenia. Niektórzy mężczyźni wręcz oczekują od kobiet, by te nie decydowały się na seks na pierwszej randce, gdyż jest to oznaka desperacji, niestałości czy rozwiązłości. Zamiast zastanawiać się nad tym, jak ocenią mnie ludzie dookoła, zdecydowanie lepiej zadać samej sobie pytanie: „Czy mam w ogóle ochotę na seks?”. Niestety, wiele kobiet zgadza się na zbliżenie, choć tak naprawdę nie mają na to ochoty.

Jak zatem uniknąć takiej sytuacji? Nie patrzmy na etykietki i stereotypy na zewnątrz – często są to przekazy wykluczające się i sprzeczne. Wszystkim kobietom udającym się na ekskluzywne spotkania matrymonialne, organizowane przez naszą agencję, radzimy, by przede wszystkim myślały o sobie, o własnych potrzebach, pragnieniach, oczekiwaniach i zasadach. Wektor uwagi powinien być zawsze zwrócony w stronę naszego serca – nie musimy ulegać presji otoczenia, nie powinniśmy stale czuć się oceniane.

Każda decyzja musi zostać uszanowana

Niestety, seks w naszej kulturze wciąż jest tematem tabu. Wielokrotnie nadaje mu się negatywne skojarzenia. Kobieca seksualność jest często ograniczana, a nawet osądzana w kontekście moralności: albo święta Madonna, albo utrata reputacji i dobrego wizerunku. Nie powinno tak być! Seks jest częścią naszej natury, dlatego wszystkim paniom, które udają się na nasze ekskluzywne spotkania matrymonialne, radzimy, by myślały o nim szczerze i w kategorii przyjemności. Seks to indywidualny wybór i samodzielna decyzja. Nie ma mowy o żadnym ocenianiu. Pamiętajmy, że każdy ma prawo do zmiany decyzji – nawet podczas zbliżenia. Myślmy o własnym komforcie – druga osoba ma obowiązek to uszanować.