wątpliwości

Red flags czyli sygnały ostrzegawcze w trakcie randkowania

Etap randkowania pozwala lepiej poznać potencjalnego partnera lub partnerkę. Dzięki pierwszej i kolejnym randkom powinniśmy zyskać przynajmniej szczątkową wiedzę na temat drugiej osoby, jej pasji i zainteresowań, aktualnej sytuacji zawodowej i rodzinnej, a także planów na przyszłość. Na co warto zwrócić uwagę, chcąc uniknąć rozpoczęcia trudnej relacji oraz związanych z nią problemów? Podpowiadamy.

randka - Red flags czyli sygnały ostrzegawcze w trakcie randkowania

Randkowanie – czas na reserch…

Coraz częściej okres randkowania poprzedza dłuższa lub krótsza znajomość w wirtualnym świecie. Rozpoczynając randkowanie od rozmowy przez Internet, wiele osób zakłamuje rzeczywistość, udając kogoś, kim nie jest. Doskonałym sposobem na rozpoczęcie relacji bez ryzyka, jest korzystanie z usług nowoczesnego biura matrymonialnego, bo zanim dojdzie do spotkania, kandydaci i kandydatki na naszą drugą połówkę, zostaną wstępnie zweryfikowani

Sygnały ostrzegawcze, które powinny skłonić do zakończenia randkowania

Czasami już na pierwszej randce możemy poczuć, że osoba, z którą się spotkaliśmy, nie jest z nami szczera. Wówczas możemy szybko zakończyć znajomość i uniknąć wielu problemów. Co powinno nas zaniepokoić? Pierwszą i najważniejszą kwestią jest unikanie rozmowy na ważne tematy. Wprawdzie na etapie randkowania nie musimy odkrywać wszystkich kart, jednak powinniśmy zyskać podstawową wiedzę o danej osobie. Najczęściej na etapie randkowania zatajane jest nieuporządkowana przeszłość, a także posiadanie dzieci, brak pracy lub problemy zawodowe. Inne znaki ostrzegawcze to:

  • narzucanie własnego zdania,
  • megalomania,
  • częste wspominanie o byłym partnerze lub partnerce,
  • brak ogłady i szacunku dla drugiej osoby,
  • zainteresowanie jedynie sytuacją materialną potencjalnego partnera lub partnerki,
  • niewybredne komentarze o podtekście seksualnym.