związek

Po jakim czasie od randkowania wejść w związek?

Pierwsza randka, druga, trzecia i kolejne pozwalają nam poznać drugą osobę i zacząć snuć plany na wspólną przyszłość. Czasami szybko dopadnie nas strzała amora i już po pierwszym spotkaniu wiemy, że osoba, którą spotkaliśmy, jest idealnym kandydatem lub kandydatką na naszą drugą połówkę. Ile powinien trwać okres randkowania, zanim przejdziemy na nowy poziom znajomości, rozpoczynając bliższą relację? Podpowiadamy.

serce liscie - Po jakim czasie od randkowania wejść w związek?

Randkowanie i co dalej?

Związek to nie tylko przyjemność dzielenia życia z drugą osobą, ale także obowiązki, których czasami się obawiamy. Będąc nastolatkami, zaczynaliśmy ze sobą chodzić po jednym lub dwóch spotkaniach, ale wraz z upływem lat i zwiększającym się bagażem doświadczeń, podchodzimy nieco inaczej do tematu związku na poważnie. Randkowanie jest przyjemne, pozwala poznawać drugą osobę, cieszyć się motylami w brzuchu, pierwszym pocałunkiem, zabieganiem o nasze zainteresowanie, ale ile powinno trwać? Psychologowie podają konkretną liczbę randek – 10 randek powinno pozwolić na podjęcie decyzji o rozpoczęciu związku lub zakończeniu koleżeńskiej relacji. To oczywiście teoria, bo każdy z nas jest inny. Czasami po jednym spotkaniu czujemy, że znaleźliśmy miłość życia, jednak zdecydowanie częściej wpadamy w błędne koło randkowania, tracąc szansę na prawdziwą miłość.

Co zrobić, gdy nie możemy znaleźć partnera lub partnerki?

Okres randkowania nie może trwać w nieskończoność. Jeżeli naprawdę pragniemy znaleźć swoją drugą połówkę, to warto skorzystać z pomocy specjalistów z agencji matrymonialnej, którzy na co dzień zajmują się kojarzeniem par. Dzięki temu możemy uniknąć zniechęcenia i rezygnacji z prób znalezienia idealnego partnera lub partnerki, a także trwającego zbyt długo okresu randkowania.