Pielęgnowanie

Pielęgnowanie relacji. Jak żyć w związku i nie popaść w rutynę?

Nawet najlepiej dobrane pary mogą z czasem odczuć rutynę i nudę w długim związku. Nie oznacza to jednak, że Wasza miłość musi się zakończyć. Sprawdźcie, co zrobić, by ożywić atmosferę w relacji z partnerem i wprowadzić do niej powiew świeżości.

box blog pielegnowanie relacji - Pielęgnowanie relacji. Jak żyć w związku i nie popaść w rutynę?

Jak uniknąć rutyny w związku?

To całkowicie naturalne, że z czasem się nudzimy i nabieramy chęci do poszukiwania nowych wrażeń. Są one doskonałym bodźcem do naszego rozwoju i wprowadzają do życia dreszczyk emocji. Zanim jednak zakończymy relację z partnerem, który po kilku latach nie budzi już w nas tej samej pasji, co kiedyś, spróbujmy na nowo wzniecić ją w sobie nawzajem. Jak to zrobić?

  • Okazujcie sobie czułość

Dawniej nie mogliście się od siebie oderwać i nawet w miejscach publicznych mieliście ochotę nieustannie całować się i przytulać. Im bardziej jednak zaawansowany był Wasz związek, tym mniej uwagi przykładaliście do czułych gestów. Ponowne wprowadzenie ich do życia wzmocni Waszą więź i jednocześnie na nowo zbudzi uśpione uczucie. Nie musicie namiętnie całować się w kinie czy na ławce w parku. Wystarczą drobne gesty, jak pocałunek przed porannym wyjściem, przytulenie po powrocie do domu czy wsunięcie karteczki z czułą wiadomością do torby partnera tak, by odczytał ją dopiero w pracy. Będziecie zaskoczeni, jak wiele radości Wam to sprawi.

  • Zerwijcie z monotonią

Stworzenie wspaniałego związku wymaga kreatywności i konsekwentnego poszukiwania nowych bodźców. Od lat chodzicie w te same miejsca, a urlop planujecie zawsze w tej samej miejscowości letniskowej? Zmieńcie coś! Zorganizujcie wspólną przestrzeń do odkrywania i zdobywania nowych wrażeń. Może znajdziecie nieznane dotąd, interesujące punkty na mapie Waszego miasta albo nowe, wspólne hobby? A może wycieczka do kraju, w którym nigdy wcześniej nie byliście, pomoże Wam stworzyć niezwykłe wspomnienia? Pomysłów jest bez liku – pamiętajcie jednak, że nowe aktywności powinny sprawiać radość Wam obojgu.

  • Zadbajcie o osobistą przestrzeń każdego z Was

Jednym z czynników sprawiających, że relacja błyskawicznie się wypala, jest robienie wszystkiego razem. Wiele par po wejściu w związek popełnia błąd polegający na rezygnacji z własnych planów i zainteresowań, które nie uwzględniają udziału drugiej połówki. By to naprawić, każde z Was powinno zadbać o taki obszar aktywności, do którego to drugie niekoniecznie musi mieć dostęp. Wygospodarujcie w ciągu dnia czas i miejsce wyłącznie dla siebie: na spotkanie z przyjaciółmi, realizowanie osobistej pasji czy po prostu relaksujące czytanie przy aromatycznej herbacie. Pozwólcie też partnerowi na zachowanie drobnych sekretów – nie zaglądajcie nawzajem na swoją pocztę czy powiadomienia na portalach społecznościowych. Nieustanne pilnowanie drugiej połówki nie tylko zabije jej miłość, ale też sprawi, że poczuje się ona osaczona i zapragnie uciec.

Co więcej, takie chwile odosobnienia są dla związku po prostu zdrowe – dzięki nim nie tylko nie znudzicie się nawzajem swoim towarzystwem, lecz wręcz ponownie za sobą zatęsknicie.

Pielęgnowanie relacji to wysiłek, który powinien zostać podjęty wspólnie i z zaangażowaniem Was obojga. Choć jednak z początku może się to wydawać trudne, z czasem zobaczycie, że wkładana w to wszystko energia naprawdę się opłaci. Powodzenia!