Przyczyny

Najczęstsze przyczyny rozpadu związków. Co musisz wiedzieć

Z pewnością wiele osób ma za sobą nieudane związki. Zwykle na początku znajomości, kiedy jesteśmy zakochani i zafascynowani nowym partnerem, wspólne życie wydaje się obiecujące. Z czasem jednak zauważamy różnorodne mankamenty, pojawiają się pierwsze problemy, a proza życia zdejmuje nam z oczu “różowe okulary”.

box blog najczestsze przyczyny rozpadu zwiazkow - Najczęstsze przyczyny rozpadu związków. Co musisz wiedzieć

Są pary, które po etapie zakochania nadal darzą się uczuciem, szacunkiem i chcą być ze sobą pomimo chwilowych komplikacji. Umiejętność naprawiania błędów to ogromna sztuka i niejednokrotnie spory wysiłek. Zdarzają się jednak takie relacje, w których nie ma co odbudowywać czy naprawiać, ponieważ uczucia wygasły, a pozostały jedynie negatywne emocje. Czy jest sens kontynuować związek, jeśli nie ma miłości? To pytanie pozostawiamy bez odpowiedzi. Przedstawimy jednak kilka przyczyn, które najczęściej prowadzą do rozpadu związków — zarówno tych formalnych, jak i nieformalnych.

10 powodów rozpadu związków formalnych i nieformalnych 

Tak naprawdę przyczyn rozpadu związków jest wiele. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich:

  1. Niezgodność charakterów.
  2. Zdrada.
  3. Nadużywanie alkoholu lub inny nałóg.
  4. Brak spójnych planów na przyszłość.
  5. Naganny stosunek do partnera lub innych bliskich, a także przemoc.
  6. Problemy związane z życiem intymnym.
  7. Trudności mieszkaniowe.
  8. Nieporozumienia na tle finansowym.
  9. Długa rozłąka lub życie na odległość.
  10. Różnice światopoglądowe.

Czasami lepiej się rozstać niż trwać w toksycznym związku 

Decyzja o rozstaniu zawsze powinna być przemyślana. Pamiętaj, że jeśli w relacji dwojga ludzi jest miłość, wzajemne zrozumienie, szacunek, a przede wszystkim chęć bycia razem, każde przeciwności można pokonać. Różnice dotyczące finansów, trudności mieszkaniowych, a nawet pewnych niedoborów seksualnych to kwestie, które można i warto omówić z partnerem.

Są jednak takie sytuacje, w których lepiej się rozstać niż trwać w toksycznym związku. Jeśli czujesz, że miłość wygasła, doszło do zdrady lub twój partner nie traktuje cię z należytym szacunkiem, być może warto zastanowić się nad rozstaniem. Dysproporcja dotycząca niezgodności charakterów również z czasem może prowadzić do poważnych nieporozumień.

Jak zbudować nowy, szczęśliwy związek?

Z doświadczenia wiemy też, że we współczesnym świecie wcale nie jest tak łatwo znaleźć drugą połowę, z którą można zbudować udany, szczęśliwy związek. Teoretycznie możliwości mamy wiele — portale randkowe, serwisy społecznościowe, spotkania dla singli itd. W praktyce jednak wiele usilnych prób często kończy się niepowodzeniem. Dlatego też powstało nasze biuro matrymonialne, które swoje usługi kieruje do osób zainteresowanych głębszymi relacjami.

Od tradycyjnych biur matrymonialnych czy portali randkowych wyróżnia nas indywidualne podejście do kandydatów. Z wszystkimi kontaktujemy się osobiście. Pierwszy etap to dokładne poznanie człowieka — jego osobowości, oczekiwań, zainteresowań, podejścia do życia itd. Każdy z członków traktowany jest wyjątkowo i ma zapewnione pełne wsparcie naszych specjalistów. Oprócz wyszukiwania idealnie dobranych kandydatów oferujemy też kompleksowe przygotowanie do pierwszej randki. Prowadzimy Sesje Coachingowe, podczas których można nauczyć się, jak zbudować pewność siebie i dać się poznać drugiej osobie z jak najlepszej strony. Staramy się stworzyć jak najlepsze warunki do tego, aby nasi członkowie mogli znaleźć swoją bratnią duszę, z którą zechcą zbudować nowy, szczęśliwy związek.