Speed dating

Na czym polega speed dating?

Speed dating to jak sama nazwa wskazuje – szybkie randki.

Możecie kojarzyć je z amerykańskich filmów, ponieważ to właśnie USA jest ich ojczyzną. To tam narodził się pod koniec lat 90 pomysł na zawieranie miłosnych znajomości, bazując na sesjach krótkich rozmów, których czas jest kontrolowany i limitowany przez organizatora. Na tego typu spotkaniach uczestnicy dokonywali pierwszej selekcji i wybierali osoby, z którymi chcieliby się spotkać poza sesją. Obecnie mieszkańcy polskich miast także mają okazję uczestniczyć w speed datingu i przekonać się na własnej skórze, dlaczego jest to tak popularna metoda swatania na zachodzie.

box blog na czym polega speed dating - Na czym polega speed dating?

Speed dating krok po kroku

Szybkie randki to organizowane przez agencje matrymonialne wydarzenia, w których zazwyczaj bierze udział około 15 pań i 15 panów. Kobiety siadają przy stolikach, a mężczyźni dosiadają się do nich i prowadzą z nimi rozmowę. Mają na to zaledwie pięć minut, więc chodzi tutaj głównie o pierwsze wrażenie, jakie wywiera się na partnerze. Czasami wystarczy pięć minut, aby poczuć, że łączy Was coś więcej. Po wyznaczonym czasie następuje zmiana i panowie przesiadają się o jeden stolik. W czasie takiej sesji każdy uczestnik poznaje 15 osób przeciwnej płci. Po zakończonej sesji każdy zaznacza na karcie osoby, z którymi chciałby się spotkać poza tym wydarzeniem. Jeżeli dwie osoby zaznaczą swoje imiona na kartach, organizator poda im do siebie kontakt. Aby móc spotkać się z wybraną przez Ciebie osobą, ona także musi zaznaczyć Cię na karcie.

Jakie są zalety speed datingu?

Główną zaletą speed datingu jest oszczędność czasu. W ciągu jednej sesji możesz pobieżnie poznać aż 15 osób płci przeciwnej. Niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest fakt, że nie tracisz czasu na ciągnące się w nieskończoność internetowe rozmowy i od razu masz pewność, jak wygląda i jak się zachowuje osoba, z którą masz kontakt. Jeżeli ktoś nie przypadanie Ci do gustu, po 5 minutach będziesz mógł o nim zapomnieć, co w przypadku standardowej randki nie byłoby możliwe. Jeżeli ktoś Ci się spodoba i Ty także wpadniesz mu w oko, to już po kilku godzinach po spotkaniu dostaniesz dane kontaktowe tej osoby. Jest to idealna metoda poszukiwania partnera dla osób, które nie lubią przebywać w klubach nocnych, a chcą poznać interesującą osobę. Speed dating jest świetnym sposobem dla wszystkich ludzi, którzy nie chcą nawiązywać kontaktów przez Internet ani na portalach randkowych, a także nie dysponują dużą ilością wolnego czasu.