Pierwsze wrażenie

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie na randce?

Każdy z nas pragnie zrobić jak najlepsze wrażenie podczas pierwszej randki. Zazwyczaj to właśnie od niego zależy, czy nasza relacja będzie kontynuowana. Przeczytaj poniższy tekst, by dowiedzieć się, jak pokazać się potencjalnemu partnerowi od najlepszej strony!

box blog jakzrobic dobre pierwsze wrazenie - Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie na randce?

Pierwsza randka? Sprawdź, o co warto zadbać

  • Wygląd

Nie oszukujmy się – jednym z podstawowych kryteriów, jakie Twój partner weźmie pod uwagę, jest Twój wygląd zewnętrzny. Mowa tu nie tylko o atrakcyjności fizycznej. To, w jaki sposób się prezentujesz, mówi postronnym wiele na temat Twojego statusu społecznego oraz stopnia, w jakim można Ci zaufać. Niektóre elementy wyglądu – jak np. konkretne ozdoby, tatuaże czy określony styl ubierania się – mogą też nieść ze sobą informacje dotyczące Twojego charakteru.

Pamiętaj, że ubranie, w jakim wybierzesz się na randkę, powinno być przede wszystkim schludne i estetyczne, Ty zaś – odpowiednio zadbana/zadbany. Nie eksperymentuj; wybierz taką stylizację, w której spędzisz wieczór komfortowo i przyjemnie. Staraj się przy tym unikać zbyt wyrazistych strojów czy makijażu, chyba, że taki właśnie jest styl, w którym czujesz się najlepiej.

  • Naturalność

Zachowuj się kulturalnie i uprzejmie, lecz pozostań przy tym sobą. Pamiętaj, że jeżeli Twój partner będzie zainteresowany kontynuowaniem znajomości, będzie to oznaczało częstsze i dłuższe spotkania. Stworzenie sobie sztucznej, w zamyśle bardziej atrakcyjnej osobowości na czas randki być może przyciągnie jego uwagę, lecz jednocześnie pociągnie za sobą negatywne, długofalowe skutki. A nikt z nas nie chciałby ujawniać swojej prawdziwej natury już po tym, jak relacja się rozwinie, lub przeciwnie – budować związku na kłamstwie.

Równie istotną kwestią jest nastawienie. Nie przychodź na randkę w ponurym nastroju ani nie okazuj sztucznej radości. Zamiast tego utrzymuj na twarzy zwyczajny, ciepły uśmiech – dzięki temu atmosfera stanie się bardziej swobodna.

  • Umiejętność słuchania i wspólne tematy

Udane pierwsze spotkanie to przede wszystkim skupienie uwagi na partnerze. Staraj się słuchać uważnie tego, co mówi, i okazywać mu zainteresowanie. Nie przerywaj mu w pół słowa ani nie zmieniaj nagle tematu – w ten sposób pokażesz, że nie obchodzi Cię to, co druga osoba ma do powiedzenia. Czynnością absolutnie niedopuszczalną jest również wpatrywanie się w telefon – w przeciwnym razie partner odczuje, że jego towarzystwo nie jest dla Ciebie wystarczająco zajmujące.

Skoro o zainteresowaniach mowa – nic tak nie stymuluje konwersacji, jak wspólne tematy. Dlatego staraj się skupiać na tych rzeczach, które łączą Cię z partnerem – może to być gust muzyczny, ulubione filmy czy aktywności. Jeżeli nie znasz dobrze osoby, z którą jesteś na randce, zadaj pytania pomocnicze, które pomogą Ci wyłonić jej pasje i ustosunkować się do nich.

Pamiętaj, że także tutaj liczy się przede wszystkim naturalność. Jeżeli niektóre zainteresowania partnera nie są w Twoim guście, nie udawaj, że jest inaczej. Zamiast tego wynajdź obszar, w którym oboje czujecie się dobrze.

  • Mowa ciała

Sposób, w jaki się witasz, gestykulujesz, a także pozycja, w jakiej siedzisz lub stoisz, ma silny wpływ na wywierane przez Ciebie wrażenie. Staraj się, by Twoja postawa pozostała naturalna i na luzie, a jednocześnie dbaj o to, by nie zniechęcić do siebie partnera – np. krzyżując ręce na piersi. Może to zostać odczytane jako gest pełen rezerwy lub nawet agresywny.

Możesz też nawiązać z partnerem kontakt fizyczny – np. poprzez przelotne dotknięcie jego dłoni czy poprawienie jego włosów. Pamiętaj jednak, by uważnie obserwować przy tym jego reakcję i upewnić się, że ta forma kontaktu sprawia mu przyjemność.

  • Liczy się wyczucie

Choć warto stosować się do wszystkich powyższych porad, pamiętaj, że każdy z nas jest indywidualną jednostką o określonych zwyczajach i upodobaniach. Zdarza się, że potencjalny partner nie lubi być dotykany lub nie chce na tak wczesnym etapie mówić zbyt wiele o swoim życiu prywatnym. Uszanuj to. Staraj się też wyczuć, które z Twoich zachowań są przez niego chętnie przyjmowane, a które przeciwnie – wywołują u niego dyskomfort.