Jak znaleźć miłość?

Jak znaleźć miłość, będąc introwertykiem?

Około 1/3 globalnej populacji ludzkości stanowią introwertycy. Ten typ osobowości wyjątkowo skupia się na własnym świecie wewnętrznych przeżyć, jednak nie oznacza to, że chce żyć w samotności. Introwertycy także potrzebują i poszukują miłości. Nie zawsze robią to we właściwy sposób, co może stać się przyczyną powtarzających się rozczarowań. Jak znaleźć prawdziwą miłość, będąc introwertykiem? Podpowiadamy.

randka - Jak znaleźć miłość, będąc introwertykiem?

Introwertyk – cechy charakteru

Introwertycy bywają mylnie postrzegani jako osoby aspołeczne, chorobliwie nieśmiałe i stroniące od towarzystwa innych. Introwertycy nie są także osobami, które są w jakimś stopniu zaburzone emocjonalnie. Introwertyzm to jeden z rodzajów osobowości, która jest naszą indywidualną cechą. Introwertycy nieco inaczej patrzą na otaczającą nas rzeczywistość, skupiając się na swoich wewnętrznych potrzebach. To często osoby o wyjątkowej wrażliwości, jednak bycie introwertykiem przekłada się na pewne ograniczenia w nawiązywaniu kontaktów towarzyskich. Nie chodzi o to, że introwertyk nie potrafi zbudować i utrzymać relacji, ale o to, że do szczęścia potrzebuje przede wszystkim przebywania sam na sam ze swoim „JA”. W świecie introwertyka jest miejsce na miłość do rodziców, partnera lub partnerki, dzieci oraz szczere uczucie przyjacielskiej więzi, ale osoba o tym typie osobowości potrzebuje również większego dystansu społecznego, który pozwala jej normalnie funkcjonować.

Co zrobić, aby znaleźć miłość, będąc introwertykiem?

Nic na siłę, bo potrzeba miłości nie powinna być zaspokajana kosztem innych potrzeb. Doskonałym rozwiązaniem dla introwertyka jest szukanie miłości z pomocą nowoczesnej agencji matrymonialnej, która pozwala znaleźć drugą połówkę o podobnych upodobaniach oraz spojrzeniu na świat. To niezwykle ważne, bo introwertycy potrzebują własnej przestrzeni w związku w celu naładowania akumulatorów. Introwertyk może również stworzyć udany związek z ekstrawertykiem, ale w tym przypadku ogromną rolę odgrywa dążenie do kompromisu oraz otwartość na potrzeby drugiej osoby. Decydując się na współpracę z agencją matrymonialną, możemy szukać miłości wśród osób, które mają podobne spojrzenie na świat oraz potrzeby i dopuszczają możliwość m.in. ograniczenia życia towarzyskiego do tolerowanego przez drugą osobę minimum. Co więcej, decydując się na poszukiwanie miłości z pomocą ekspertów m.in. psychologów, możemy uniknąć zbędnych rozczarowań, które zniechęcają do podejmowania kolejnych prób znalezienia partnerki lub partnera.