Randka

Jak wybrać miejsce na pierwszą randkę?

Pierwsza randka to jedno z bardziej stresujących przeżyć. Pełne niepewności, strachu, ale jednocześnie ekscytacji, nadziei i optymizmu, że może to ten moment, od którego zmieni się nasze życie. Stąd częsty problem wyboru miejsca na pierwszą randkę. Jak je wybrać? Na co należy zwrócić uwagę? Czy naprawdę ma to takie znaczenie?

box blog jak wybrac miejsce - Jak wybrać miejsce na pierwszą randkę?

Miejsce, w którym spotykamy się z partnerem lub partnerką ma duże znaczenie dla przebiegu całego spotkania. Zastanawiamy się, czy tradycyjny wybór kawiarni lub restauracji nie będzie „zbyt nudny”, czy może lepiej postawić na oryginalność i zaskoczyć czymś drugą stronę. Restauracja na wysokościach, jedzenie w ciemności, a może bardziej aktywne spotkanie? Co mówi o nas wybór miejsca na pierwszą randkę?

Lokal lokalowi nierówny, jak wybrać najlepszy?

Duże znaczenie ma fakt, czy jest to spotkanie z osobą, o której zupełnie nic nie wiemy, czy mamy jednak jakieś informacje na temat jej upodobań. Poznaliście się w kolejce w kawiarni? To już jakaś podpowiedź! Tak naprawdę pierwsza randka ma kluczowe znaczenie dla przebiegu całej relacji, a samo miejsce może nam ułatwić lubutrudnić rozmowę i poznanie drugiej osoby. Narzuca też określoną atmosferę spotkania i mówi dużo o osobie, która je wybrała. I tak najważniejsi na spotkaniu jesteśmy my, ale wybierając miejsce, gdzie oboje możemy się rozluźnić, ułatwimy przełamanie lodów.

Dobrym pomysłem na pierwszą randkę jest wizyta w kawiarni. To niezobowiązujące miejsce, które może być bardzo przytulne i klimatyczne. Jest też bezpieczne i daje nam punkt zaczepienia w konwersacji. Tutaj możemy naprawdę porozmawiać i poznać się lepiej. Jeśli osoba nie przypadnie nam do gustu, możemy wypić razem jedną kawę i zakończyć spotkanie. Jeśli zaiskrzyło, wspólna kawa może być wstępem do spędzenia razem wieczoru.

Wybierając kawiarnię na miejsce spotkania wybierz jednak spokojniejsze miejsce niż lokalną sieciówkę. Problem ze znalezieniem stolika, długa kolejka, zagadujący znajomi to nie są problemy, z jakimi chcemy mieć do czynienia podczas pierwszej randki. Kawiarnia ulokowana przy atrakcji turystycznej lub w parku, może być bodźcem do wspólnego spaceru po wypiciu małej czarnej.

Oryginalność jest w cenie?

Wiele osób wierzy, że pierwsza randka to jedyny sposób jak zrobić na kimś niezapomniane wrażenie. Stąd czasami pomysły na niecodzienny sposób spędzenia razem czasu. Jeśli czujemy, że partner ma również iskrę szaleństwa, możemy wybrać randkę na sportowo (rower, kajaki, lodowisko, sanki), w barze (wspólny bilard i niezobowiązujący drink na początek), czy na świeżym powietrzu w mieście (zoo, ogród botaniczny, spacer brzegiem rzeki lub nad jeziorem, park linowy).

Jeśli sytuacja się rozwinie, można odwiedzić kilka miejsc. Jednak trzeba je umiejętnie dobrać, więc jeśli nie wiemy, czy partner lub partnerka ma smykałkę do jazdy na łyżwach, nie zabierajmy jej od razu na lodowisko. Jeśli ma lęk wysokości, pomysł z restauracją w chmurach też nie będzie najlepszy. Nawet kino to nie jest dobre miejsce, jeśli chcemy po prostu z kimś porozmawiać.

Pierwsza randka jest stresująca sama w sobie i nie potrzeba nam sytuacji, w których będziemy czuć się niekomfortowo, będziemy musieli czegoś odmówić lub spędzimy czas w tłumie ludzi bez możliwości rozmowy z drugą osobą. Jeśli mamy wątpliwość, jakie miejsce będzie najlepsze w naszym przypadku na pierwszą randkę, warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy doradzą, jak przygotować się do tego ważnego spotkania.