Rozstanie

Jak uporać się z rozstaniem?

Nie ma jednego, sprawdzonego sposobu na negatywne emocje po rozstaniu z partnerem lub partnerką. Bez względu na to, jak długi był związek, kto zdecydował o jego zakończeniu i w jakich okolicznościach się rozstaliście, smutek, żal, rozczarowanie to zupełnie naturalne odczucia, na które trudno jest znaleźć antidotum. Co zrobić, aby możliwie jak najszybciej odzyskać spokój i pewność siebie, pozbyć się złych emocji i znów żyć pełnią życia? Poniżej dzielimy się kilkoma wskazówkami, które mogą przynieść ci otuchę po rozstaniu.

box blog jak uporac sie z rozstaniem - Jak uporać się z rozstaniem?

Masz prawo do smutku po rozstaniu 

Przede wszystkim musisz pamiętać, że masz prawo do smutku, żalu i wszystkich innych negatywnych uczuć, jakie ci towarzyszą po rozstaniu. Nie bój się mówić o swoich emocjach, nie próbuj ich tłumić, czy zadręczać się niemi. Jeśli masz bliską osobę, z którą możesz porozmawiać — zrób to. Jeżeli jednak czujesz, że nie jesteś w stanie poradzić sobie samodzielnie ze smutkiem, który zbyt mocno cię przytłacza, skorzystaj z pomocy psychologa lub psychoterapeuty. Pod okiem specjalisty łatwiej ci będzie spojrzeć na pewne rzeczy z dystansem, a jednocześnie nauczysz się w sposób konstruktywny przeżywać swoje cierpienie i żal.

Negatywne emocje są zupełnie naturalne i masz do nich prawo, jednak nie możesz pozwolić, aby całkowicie zawładnęły twoim życiem. Pamiętaj, że nie znajdziesz pocieszenia w alkoholu czy innych używkach, gdyż w niczym ci one nie pomogą, a jedynie mogą doprowadzić do uzależnienia. Emocje po rozstaniu często przypominają objawy stresu pourazowego — musisz mieć siłę, aby je przeżyć, a następnie stopniowo łagodzić. Zamiast myśleć o uczuciach, skup się na swoim ciele — wysypiaj się, uprawiaj sport, zdrowo się odżywiaj. Pozwalaj sobie też na drobne przyjemności, jak gorąca kąpiel, masaże czy dzień w SPA. W ten sposób “zajmiesz” myśli rzeczami miłymi, które będą cię mobilizować do pełnego uczestnictwa w życiu.

Powrót do życiowej rutyny 

Po rozstaniu musisz nauczyć się ponownie żyć samodzielnie — bez drugiej osoby u swojego boku. Musisz spojrzeć na to, jak na wyzwanie, które daje ci wiele nowych możliwości. Możesz realizować swoje marzenia i plany, które dawniej były odkładane na bok.

Staraj się możliwie jak najwcześniej wrócić do intensywnego trybu życia. Nie jest to sposób na zagłuszenie uczuć, lecz recepta na uniknięcie ciągłego analizowania i rozpamiętywania przeszłego związku, co może działać wyłącznie destrukcyjnie na twoją psychikę. Wróć do codziennych zajęć, wypełnij swój grafik, znajdź nowe pasje, trenuj, spotykaj się ze znajomymi. Staraj się żyć pełnią życia, nawet jeśli początkowo będziesz ciągle odczuwać smutek i żal. Z czasem te emocje będziesz zostawiać coraz dalej za sobą.

Otwórz się na ludzi, a nawet nowe związki 

Kiedy początkowy stres po rozstaniu minie i zaczniesz powoli “dochodzić do siebie”, spróbuj znów aktywnie uczestniczyć w życiu towarzyskim. Jeśli do tej pory twoje relacje międzyludzkie ograniczały się wyłącznie do garstki najbliższych przyjaciół, postaraj się kolejny rozdział w życiu wypełnić nowymi znajomościami, ciekawymi spotkaniami, niezapomnianymi wydarzeniami.

Z czasem z pewnością znów zechcesz wejść w głębszą relację z drugą osobą. Wówczas zapraszamy do kontaktu z naszym biurem matrymonialnym. Naszą misją i pasją jest pomoc ludziom, którzy chcą znaleźć idealnie dopasowanego partnera lub partnerkę i stworzyć trwały związek. Nie chcemy, aby nasi klienci byli rozczarowani, dlatego nasze działanie jest zupełnie inne niż tradycyjnych biur matrymonialnych czy popularnych portali randkowych. Dużo czasu poświęcamy na to, aby najpierw bardzo dobrze poznać człowieka, a dopiero później zaproponować najlepszego kandydata. Pracujemy z kobietami i mężczyznami po 25. roku życia, którzy szukają poważnego związku. Są to osoby spełnione zawodowo, pełne pasji i chętne do zaangażowania się w głębszą relację.

Jeśli będziesz gotowa/gotowy na nowy, fascynujący związek, zapraszamy do kontaktu!