randka

Jak ubrać się na randkę?

Pierwsza randka i kolejne spotkania pozwalają lepiej poznać drugą osobę oraz podjąć decyzję dotyczącą kontynuacji znajomości. Wybrany na randkę ubiór świadczy o naszym szacunku do drugiej osoby oraz kulturze osobistej, dlatego powinien zostać dopasowany do miejsca i charakteru spotkania. Jaki dress code obowiązuje podczas randkowania? Jakich błędów unikać? Podpowiadamy.

szukanie ubrania - Jak ubrać się na randkę?

Jak nas widzą, tak nas piszą – stare przysłowie niesie za sobą ważny przekaz…

Każdy z nas ma indywidualny styl, który pozwala wyróżnić się z szarego tłumu oraz podkreślić cechy osobowości. Istnieją jednak pewne zasady, których nie należy łamać, wybierając elementy garderoby, w których udamy się na randkę np. z osobą poznaną przez nowoczesne biuro matrymonialne. Zarówno nadmierna elegancja, jak i lekceważące podejście do wyboru stroju, pozostają w złym guście, wpływając na naszą niekorzyść.

ABC randkowego dress code

Co ważne, na randkę powinniśmy ubrać się zgodnie z uniwersalnymi zasadami doboru stroju, unikając „przebierania się” za kogoś, kim nie jesteśmy oraz biorąc pod uwagę miejsce spotkania. Szacunek dla osoby, z którą mamy się spotkać oraz otoczenia, nakazuje dobór ubioru zgodnie z porą dnia i charakterem spotkania. Dobre wrażenie robimy w zaledwie kilka sekund, a osoba, z którą się spotykamy, ocenia nas także po wyglądzie – warto o tym pamiętać, zwracając uwagę na każdy szczegół. Na wizerunek wpływa dobór elementów garderoby, ich dopasowanie do miejsca spotkania, a także dobór dodatków. W przypadku kobiet bardzo ważny jest także odpowiedni makijaż, który powinien podkreślać urodę.

Nieco inne zasady doboru stroju obowiązują podczas spotkania w parku lub wyjazdu za miasto, kolacji w restauracji, spotkania w filharmonii bądź teatrze. Wyznacznikiem doboru elementów garderoby na randkę jest zawsze miejsce, w którym ma odbyć się spotkanie.