szukania miłości po rozwodzie

Jak przekonać się do szukania miłości po rozwodzie?

Rozwód uznawany jest za jedno z najbardziej stresujących i trudnych doświadczeń. Może on także zniechęcić do poszukiwania miłości, która przez to wydarzenie mogła okazać się bolesna i raniąca. Jak jednak zmienić swoje nastawienie i przekonać się, że wcale nie musi tak być? Serdecznie zachęcamy do lektury.

rozwod - Jak przekonać się do szukania miłości po rozwodzie?

Nie spiesz się

Czy szukanie miłości od razu po rozwodzie jest dobre? Niekoniecznie. Warto więc dać sobie czas, oczyścić się i przepracować ten czas. Nadmierny głód miłości i związku w wielu przypadkach może bowiem doprowadzić do angażowana się w niezdrowe relacje i tym samym ponownego zranienia. Oczywiście nie ma też uniwersalnych zaleceń, które byłyby odpowiednie dla każdego. Jednemu wystarczy kilka miesięcy, dla innych będą to natomiast lata. Finalnie zdecydowanie jednak warto dać sobie szansę.

Zasługuję na szczęście

Jednym ze sposobów na to, aby przekonać się do szukania miłości po rozwodzie jest uwierzenie, że się na nią zasługuje. Błędy przeszłości nie powinny przekładać się na przyszłość, miłości bowiem zawsze warto dać szansę. Wsparciem w tym zakresie może być agencja matrymonialna dla pań i panów, której pomoc pozwoli otworzyć się na nowe znajomości i być może znaleźć prawdziwe uczucie.

Dać sobie szansę

Zamknięcie się na uczucie po rozwodzie jest częste. Czy jednak w tak krótkim życiu warto rezygnować z czegoś, co może być naprawdę piękne? Czy warto rezygnować z prawdziwej miłości, która być może jest tuż za zakrętem? Zdecydowanie nie! Kochanie siebie to także próba dawania sobie szans na szczęście, któremu po prostu trzeba wyjść naprzeciw. Szansą może być umówienie się na randkę z nieznaną sobie wcześniej osobą, dopasowaną przez pracowników agencji matrymonialnej takiej jak nasza.

Nie ulega wątpliwości, że przekonanie się do poszukiwania miłości oraz związku po rozwodzie nie należy do łatwych. Warto więc dać sobie trochę czasu, ale finalnie nie zamykać się na uczucie. Jeśli więc przejawiasz taką gotowość, to koniecznie się z nami skontaktuj. Prowadzimy również sesje coachingowe, które ułatwią Ci ten proces.