odrzucenie

Jak poradzić sobie z odrzuceniem po randce?

Odrzucenie po randce może być bardzo dotkliwe. Dzieje się tak, gdyż często godzi w poczucie własnej wartości, stąd poczucie smutku, niechęci i niepewności. Jak poradzić sobie z tym stanem? Czy da się nie brać go za bardzo do siebie? Jak nie popaść w negatywny syndrom? Sprawdziliśmy, co na ten temat mówią psychologowie.

odrzucenie - Jak poradzić sobie z odrzuceniem po randce?

Jak radzić sobie z odrzuceniem?

Odrzucenie po randce może być dla nas bardzo bolesne, gdyż wiąże się z przykrymi emocjami, trudnymi do natychmiastowego przepracowania. Częstokrotnie możemy czuć się winni, bo druga osoba nas zostawiła. Psychologowie alarmują – nieprzepracowane emocje mogą prowadzić nas do depresji i pogłębienia wrażenia osamotnienia.

Wybierając usługi biura matrymonialnego, musimy zdać sobie sprawę, że nie wszystkie spotkania będą udane – nawet mimo naszych najszczerszych chęci. Angażując się w randki i nowe relacje, powinniśmy się przygotować na każdy scenariusz. Wiele znajomości kończy się wspaniałymi związkami i pięknymi uczuciami, ale są również inne przypadki.

Pierwszym krokiem jest wyzwolenie emocji – nie sposób tłumić naszego rozczarowania, smutku czy zdenerwowania. Nawet największy kryzys jednak może być dla nas czymś wartościowym, inspirującym i motywującym. Nie da się ukryć, że zmiana optyki pozwoli rozwinąć siłę wewnętrzną i odporność psychiczną.

Jak przepracować odrzucenie?

Kolejnym krokiem w walce z odrzuceniem może być zwyczajna rozmowa. Umówmy się z przyjaciółką lub przyjacielem na kawę, dajmy sobie szansę wypowiedzieć na głos nasze długo skrywane emocje. Dialog z osobą zaufaną to doskonałe ujście dla trudnych uczuć. Komentarz drugiego człowieka, jego zaangażowanie i rady mogą pozwolić nam spojrzeć na własną trudną sytuację z koniecznym dystansem.

Następnie musimy przezwyciężyć negatywne myśli – dla niektórych to najtrudniejszy etap. Warto jednak uwolnić się od złych emocji, należy pozytywniej spojrzeć na samego siebie, znaleźć w sobie dobre strony, afirmować je i zacząć cenić.