Fakty i mity

Fakty i mity na temat biur matrymonialych

Biura matrymonialne wciąż cieszą się popularnością, chociaż profil ich działalności musiał ulec przekształceniu w związku m.in. z rozwojem internetu. Jakie są mity i fakty na ich temat?

fakt - Fakty i mity na temat biur matrymonialych

Mity na temat biur matrymonialnych

Wokół biur matrymonialnych krąży wiele mitów. Po pierwsze, w opinii publicznej krążyło przeświadczenie, że korzystają z ich usług jedynie osoby zdesperowane i nieporadne życiowo. Tak jednak nie jest, ponieważ do Infinity Love zgłaszają się wszyscy, którzy mają problem z poznaniem drugiej osoby w związku np. z brakiem czasu i niechęcią do podejmowania ryzyka w związku z poznawaniem w sieci przypadkowych osób. Kolejny mit, jakim owiana jest branża, jest ten o miejscu z minionej epoki. Nie jest to przestarzała forma działalności, o czym świadczą rozmaite nowoczesne usługi i standardy, których na portalach randkowych trudno szukać. Wiele osób nie zgłasza się do tego rodzaju firm, ponieważ nie wierzy w ich skuteczność. Bardzo niesłusznie, ponieważ dobór wbrew powszechnej opinii nie jest przypadkowy. Warto przy tym pamiętać, że pracownicy nie odnajdą nam osoby, która odpowie na wszystkie nasze wymagania. Niekiedy ten mit jest powielany. Biuro ma pomóc w znalezieniu miłości, nie produktu ze sklepu.

Fakty na temat biur

Warto obok obalonych mitów podać także kilka faktów. Przede wszystkim agencja matrymonialna ma za zadanie zweryfikować osoby, które się do nich zgłaszają. Na tej podstawie ustalają profil potencjalnego kandydata. Składa się na niego również wygląd, ale przede wszystkim status społeczny oraz przede wszystkim cechy osobowościowe. Biuro nie proponuje spotkań, idąc na ich ilość, a stawia na jakość. W ten sposób buduje zaufanie i renomę. Rolą agencji nie jest aranżowanie małżeństwa, a nauka osób odwiedzających je, w jaki sposób budować relacje, na co zwracać uwagę i jak o nią dbać. Nowoczesne biuro nie podaje jedynie namiarów na siebie wzajemnie. Usługa obejmuje aranżację całego spotkania, w zależności od wybranego programu.