idealny partner

Co rozumieć pod pojęciem partnera idealnego?

Brak jest definicji idealnego partnera. Osoba, z którą stworzymy związek, powinna odpowiadać naszym indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom. Niestety, często nasze wymagania odnośnie do potencjalnego partnera lub partnerki, są wygórowane, co powoduje, że jesteśmy samotni. Jak szukać drugiej połówki? Czy możliwe jest znalezienie osoby, która w 100% spełni nasze potrzeby i oczekiwania? Podpowiadamy.

idealna para - Co rozumieć pod pojęciem partnera idealnego?

Idealny partner, czyli jaki?

Partner idealny to dla wielu osób połączenie powierzchowności oraz cech osobowości. Niestety, nie każdy znajduje partnera idealnego, co ma związek m.in. z nierzeczywistym wizerunkiem rycerza na białym koniu lub kobiety doskonałej. Życie pisze własne scenariusze, dlatego musimy modyfikować kryteria, które stosujemy podczas wyboru drugiej połówki np. na portalu randkowym czy w nowoczesnym biurze matrymonialnym. Idealny partner lub partnerka to często wytwór naszej wyobraźni, dlatego bardzo trudno jest znaleźć osobę, która będzie w 100% spełniała wszystkie nasze oczekiwania.

Jakie kryteria stosować podczas wyboru partnera?

Choć z czasem zmieniają się nasze potrzeby życiowe i sposób postrzegania rzeczywistości, to jedno pozostaje niezmienne – łatwiej iść przez życie z osobą, która szanuje siebie i innych, jest czuła, opiekuńcza, wspiera nas w trudnych chwilach oraz potrafi cieszyć się z małych rzeczy. Wygląd zewnętrzny to kwestia drugorzędna – piękna aparycja nie zawsze idzie w parze z piękną duszą i dobrocią serca. Nie warto rezygnować ze znajomości, biorąc pod uwagę jedynie wygląd zewnętrzny drugiej osoby.

Co więcej, trzeba pamiętać, że status materialny także nie jest równoznaczny ze szczęściem w miłości – można dorobić się ogromnego majątku, zaczynając od zera i mając wsparcie ukochanej osoby oraz szybko wszystko stracić, gdy zwiążemy się z osobą, dla której status materialny jest ważniejszy niż wierność, miłość i wzajemny szacunek.