para

Wybór partnera życiowego to jedna z najważniejszych decyzji podejmowanych niezależnie od płci. Mogłoby się wydawać, że decyzja należy do nas samych, ale jak potwierdzają eksperymenty psychologiczne, wybór partnera jest bardziej złożony, a szczególnie miejsce zajmuje podświadomość.

Ładne oczy masz, komu je dasz?

Wygląd fizyczny ma istotne znaczenie w wyborze życiowego partnera zarówno wśród kobiet i mężczyzn. Szczególnie panowie zwracają uwagę na prezencję potencjalnej partnerki, ale jak wskazują badania nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy powinna być ona wysoka czy niska. Każdy mężczyzna ma inne preferencje, również jeśli chodzi o sylwetkę wybranki. Jedni lubią bardziej zaokrąglone kształty, inni przeciwnie, wysportowane, chude kobiece sylwetki. Panowie zwracają w dalszej kolejności uwagę na oczy, twarz czy kolor włosów przeciwnie niż panie. Kobiety z kolei szczególną uwagę zwracają właśnie na rysy twarzy, a w oczach wyczytują charakter potencjalnego partnera. Wiele badań wskazuje, że w kwestii włosów, oczu czy koloru skóry, panie szukają partnerów podobnych do swoich rodziców, a ich wzorcem jest ojciec.

Czy charakter ma znaczenie?

Pierwsze spotkanie z potencjalnym partnerem to test dla każdej ze stron. Partnerzy zaczynają się poznawać oraz odkrywać swoje mocne i słabe strony. Nie bez znaczenia jest również poznanie charakteru sympatii. Tylko dzięki zaakceptowaniu określonych zachowań, sposobu bycia oraz postępowania gwarantuje szczęście w związku. Niedopasowanie może prowadzić do kłótni czy konfliktów, a nawet rozpadu związku. Dlatego, to  nie wygląd, ale przede wszystkim charakter stanowią o dopasowaniu partnerów i gwarantują powodzenie w związku.