randka

Udawanie kogoś, kim się w rzeczywistości nie jest to strategia, która nie sprawdza się w żadnej dziedzinie życia. Nie inaczej jest w przypadku randek. Spotykając się z kimś, kto wydaje się Ci interesujący i atrakcyjny, nie warto udawać. Tylko szczerość i otwarte mówienie zarówno o swoich zaletach, jak i wadach jest gwarancją, że znajdziesz dla siebie partnera o podobnych zainteresowaniach i światopoglądzie zbliżonym do Twojego!

Dlaczego ludzie udają kogoś, kim nie są na pierwszych randkach?

Na początku zastanówmy się – w jakim celu ludzie udają na randkach? Najczęściej przyczyną takiego zachowania jest chęć przykrycia swoich ewentualnych wad i zaimponowania drugiej osobie. Na takie postępowanie decydują się zazwyczaj osoby, które uważają, że ich prawdziwe cechy charakteru sprawią, że druga osoba ich nie polubi. To dlatego przykrywają je maskami, udając kogoś innego, kto według nich wzbudzi większe zainteresowanie partnera. W ten sposób pragną stać się dla niego bardziej atrakcyjnymi, pociągającymi i interesującymi osobami. Niestety taka strategia nie jest dobrym wyborem szczególnie na randkach dla singli.

Udawanie kogoś, kim się nie jest, wynika często również ze stresu. Pierwsze spotkania we dwoje generują zazwyczaj dużo nerwów, ponieważ każdy chce, pokazać się od jak najlepszej strony.

Jakie mogą być konsekwencje udawania na randce?

Niestety udawanie kogoś innego na randce może nieść za sobą poważne konsekwencje. Zatajanie niektórych informacji o sobie, swoich zainteresowaniach czy cechach charakteru ma (tak samo jak kłamstwo) krótkie nóżki. Jeżeli będziesz spotykać się przez dłuższy czas z tą samą osobą, prędzej czy później odkryje ona Twoją prawdziwą naturę. Wtedy może być bardzo rozczarowana Twoją nieszczerością i niepoważnym podejściem do Waszej znajomości. Okaże się bowiem, że podczas randek nie dałeś jej poznać, kim tak naprawdę jesteś.

Jak powinno się zachowywać na randce?

Jeżeli wybierasz się na randkę, pamiętaj, aby zachowywać się jak najbardziej naturalnie. Nie przejmuj się za bardzo tym, jak wypadniesz – każdy jest inny. To właśnie ta różnorodność jest czymś wyjątkowym i pięknym. To dzięki niej możesz znaleźć dla siebie kogoś zupełnie wyjątkowego i niepowtarzalnego, kto sprawi, że Twoje życie nabierze barw! Głównym celem randki jest poznanie drugiej osoby, a udawanie nie ułatwia tego zadania. Jeżeli chcesz, aby randka była udana, bez względu na stres – pozostań sobą i postaraj się jak najlepiej poznać drugą osobę. Pamiętaj, że szczerość jest najsolidniejszym fundamentem każdej relacji!